Návody

Na této stránce se dozvíte jak využít pokročilé funkce při publikování článků.

Jak vložit obrázek do komentáře

jednoduchý způsob

Pokud nahráváte obrázek do komentář z vašeho počítače, je nejjednodušší použít vkládací tlačítko pod políčkem Komentovat pod tatíčkem Odeslat komentář. Takto je možné vložit pouze jeden komentář, výhodou je že je obrázek uložen zde na serveru a nikdy nezmizí.

Velmi jednoduchý způsob

Do komentáře vložte odkaz na obrázek. Výhodou je, že můžete velmi rychle vkládat obrázky z internetu. Takto vložené obrázky se zde na serveru neuloží a mohou být v budoucnosti nedostupné. Html zančku pro obrázek, tedy img. Vám bude v pohodě stačit tato podoba <img src=“adresa obrázku“/>.

Vkládat značku <img> již není třeba. Takže text komentáře může vypadat takto:

Ahoj, toto je můj komentář s obrázkem http://ucc.mensina.info/wp-content/uploads/2012/04/Major-_avatar-68x68.gif a vypadá to hezky.

dostanete tento výsledek i ve vašem komentáři: „Ahoj, toto je můj komentář s obrázkem  a vypadá to hezky.“

Pro pokročilé: je třeba mít povolenou značku img v komentářích úpravou wp-includes/kses.php

Značku se naučte psát ručně.
Atributy jako jsou rozměry (width=“60″ height=“60″) či popis (alt=“naše logo“) se zabývat nemusíte, jsou nepovinné. Pozor: V náhledovém okně komentáře se Vám obrázek nezobrazí, musíte si počkat na odeslání. Podobně není povinné poslední lomítko, systém ho případně doplní sám. Pokud toto nefunguje, kontaktujte správce.

Jak vložit galerii z Rajče.cz

Jednoduše vložte do konceptu příspěvku následující kód:
[raajce:album=http://michalkubik.rajce.idnes.cz/Tirana popisky=ano]
Pozor! v příkladu je schválně napsáno raajce namísto rajce, to proto aby se kód nespustil. Následně doplníte adresu svého alba. Funkce popisky=ano není povinná.

Jak na pěkné galerie

Možnost procházet fotografie z galerie jako album dosáhnete jednoduchou úpravou vygenerovaného chytrého kódu. Do automaticky vytvořeného kódu galerie (záložka HTML, ne Editor), např:

gallery columns="4" ids="1,2,3, ... 

přidáte za gallery link=“file“, takže bude chytrý kód pro vaši galerii vypadat cca takto:

gallery link="file" ids="1,2,3, ... 

Jak vkládat trasy a mapy ve formátu GPX

Trasy které dokumentují vaše sportovní výkony můžete vkládat jednoduše do článků ve formě jednoduchého kódu. Kód získáte po nahrání souboru typu GPX přes administraci a menu v položce WP GPX Maps. Na této stránce vidíte všechny své GPX soubory a tzv. Shortcode který vložíte do článku, následně bude systémem přetvořen v krásnou mapu s vaší trasou.

Shortcode můžete kreativně doplnit a vylepšit tím výsledek, jako napřiklad změnit typ mapy, barvu trasy, či zobrazit výškový, rychlostní či tepový profil. Důležité je aby GPX tyto informace obsahoval. Možnosti modifikací naleznete v sekci Help.

Třeba mapa u příspěvku Vkládání interaktivních tras a map vypadá takto (bez úvodní a koncové hranaté závorky [ ] ):

sgpx gpx="/wp-content/uploads/gpx/shumemir/hlinna_2015.gpx" mtype="TERRAIN" showhr="true" summary="true" showspeed="true" uomspeed="1" mlinecolor="#ffd700"

Kde najít GPX soubor?

Ve vašich sportovních aplikacích nejčastěji pod odkazem Export u jednotlivých výkonů.

Jak na …

Žádejte o návody a funkce v komentářích…

2 komentáře u „Návody

  1. Nazdar Mačoku,

    prosím Tě. Předej sem návod, jak vložit obrázek do komentáře. Předem děkuji.

    Drejtor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *